Browse By

Leki przeciw nowotworom

requip modutab

Różne rodzaje i typy nowotworów powodują, że trwają liczne badania nad wynalezieniem skutecznego leku. Dotychczas najczęściej stosuje się chemioterapię, leczenie operacyjne oraz radioterapię. Efektywność tych metod uzależniona jest przede wszystkim od stadium tej choroby oraz lokalizacji nowotworu. Ponadto leki cytotoksyczne stosowane w chemioterapii, wykazują liczne skutki uboczne, takie jak nudności, wymioty, utrata włosów. Pomimo znacznych postępów, naukowcy poszukują nowoczesnych metod zwalczania nowotworu.

Nie ma uniwersalnego leku na każdy typ raka. To powoduje utrudnioną walkę z chorobą. Obecnie jest nadzieja w jednym z leków na nowotwór piersi. Jest to lek hormonalny, który przyczynia się do obniżenia ilości estrogenów w organizmie. Spadek stężenia hormonów obserwowany jest także w guzie. Dzięki temu hamuje się jego rozwój. Są zatem szanse na całkowite wyleczenie. Inny rodzaj leku minimalizuje ryzyko nawrotu nowotworu.

Duże nadzieje naukowcy wiążą także z lekiem, który sprzyja leczeniu raka jelita grubego. Działanie tego leku opiera się na ograniczaniu angiogenezy, przez co do guza nowotworowego nie są dostarczane substancje odżywcze. W ten sposób guz może zostać zniszczony.

Trwają także prace nad wieloma innymi lekami, zwalczającymi różne rodzaje nowotworów. Znaczna część z nich znajduje się w stadium badań klinicznych i w zależności od efektów, zostanie dopuszczona do obrotu.

Malarone informacja dla pacjentów Zinacef