Browse By

Modyfikacje leków

Cutibaza ulotka

Raz stworzona receptura leku, nie zawsze jest taka sama przez cały czas jego dostępności na rynku. Pomimo wprowadzenia leku do obrotu, w dalszym ciągu trwają pracę nad badaniem jego skuteczności i ewentualnych skutków ubocznych. Jeśli osoby zażywające dany lek, stwierdziły jego nieprawidłowość, formuła leku zazwyczaj jest zmieniana. W ten sposób powstają nowe, efektywniejsze leki.

Często naukowcy określają, jakiego rodzaju skutki uboczne mogą się pojawić po zażyciu leku. Nawet jeśli jest ich stosunkowo dużo, w przypadku sporej skuteczności leku, może być on wprowadzony do sprzedaży. Pod warunkiem, że działania niepożądane, nie przyczyniają się bezpośrednio do śmierci. Zazwyczaj dalsze badania skierowane są na zminimalizowanie tych skutków ubocznych. W ten sposób powstają leki nowej generacji.

Modyfikacje leków są także wskazane, jeżeli dany szczep patogenów uodpornił się na ich działanie. Dotyczy to głównie chorób zakaźnych. Ponadto zmiany w lekach spowodowane są m.in. nową kombinacją składników, odmiennym sposobem ich izolacji czy inną proporcją poszczególnych substancji.

CLOTRIMAZOLUM Aquafresh