Browse By

Wpływ nowoczesnych leków na przedłużenie życia chorym na raka

Jeszcze kilkanaście lat temu, leczenie nowotworów było praktycznie niemożliwe. Obecnie lekarze dysponują wieloma, skutecznymi lekami, które nie tylko hamują rozwój nowotworu, ale także przedłużają życie choremu. W zależności od stadium choroby, średnia długość życia wynosiła kilka lat.

Duże postępy zaobserwowano przede wszystkim w leczeniu białaczki. Jeszcze do niedawna pacjenci ze zdiagnozowaną białaczką, żyli ok. 4 lat. Nowoczesne metody leczenia sprawiły, że średnia długość życia wzrosła nawet do 10 lat. Podobnie w przypadku innego rodzaju nowotworu, jakim jest szpiczak mnogi. Wykazano nawet trzykrotne przedłużenie życia, dzięki nowoczesnym lekom, w porównaniu do leków starszej generacji. Takie zależności obserwuje się w wielu przypadkach, dlatego z najnowszymi lekami wiążą się duże oczekiwania.

Ponadto naukowcy pracują nad stworzeniem formuły, która minimalizowałaby pojawienie się skutków ubocznych. Warto jednak pamiętać, że skuteczność leczenia w dużym stopniu uzależniona jest od momentu wykrycia choroby. Im wcześniej to nastąpi, tym większa szansa nawet całkowitego wyleczenia.

Zofran - 8 mg Retrovir